mecem-mekanik-logo Mecem Mekanik Taahhüt Mühendislik

Split Klima Sistemleri

Split Klima Sistemleri

Klimalar; konut, işyeri vb. kapalı alanlardan dış ortama, dış ortamdan kapalı alanlara ısı transferini gerçekleştiren cihazlardır. Konfor amacıyla kullanılan bu ürünlerin ise iki tane ana parçası bulunur. İç ortamda ısı alışverişi yapan iç ünite ve dış ortamda ısı alışverişi yapan dış ünite denilen bu ana parçalardır. Bu iki ana ünite arasında gaz akışını ve sinyal alışverişini sağlayan bakır boru ve elektrik tesisatı ile birlikte klima sistemi oluşmuş olur. Bu iki ayrı birimden oluşan sisteme split klima sistemleri denilmektedir.

Split Klima Sistemleri Tercihi

Eski pencere tip klimalardan farklı olarak, dış ünitenin kapalı alan dışında tutulması ve gürültü oluşturmamasından kaynaklı olarak tercih edilme sebebi daha da artar. Eğer dış ünite de eski sistemlerdeki gibi iç ünitenin kullanıldığı alanda bulunursa klimanın çalışması sırasında ortamda gürültü meydana gelecektir. Split klima sistemi fazla ısının iç ünite sayesinde dışarıya aktarımını gerçekleştirir.

Split Klimanın Bazı Özellikleri

Yeni iklimlendirme sistemleriyle üretilen split klima sistemleri Mecem Mekanik içerisinde bulunur. Bu klimalarda “R32” adı verilen soğutucu gazların kullanımıyla klima soğutma-ısıtma görevini gerçekleştirir. Kendi içerisinde de mono ve multi split özellikleri barındıran iki çeşidi bulunur. Bu klimanın en önemli özelliği ise maksimum verimle çalışması ve az enerji harcamasıdır. Kolay montaj özelliğine sahip cihazlar olması sebebiyle Ev ve iş yerlerinde sıklıkla tercih edilir.

Doğaya Saygılı Üretim

Mühendislik ürünü olarak karşılaşılan split klima sistemleri doğaya zarar vermeyen bir yapıyı içinde barındırır. Mecem Mekanik kurulum ve onarımı bu konuda hassasiyetini ortaya döker. Tesisat teknolojisi, kalitesi ve verimliliği açısından sektöründe lider kuruluş olmaya devam ederek soğutucu hizmetlerin doğa ile oldukça uyumlu hale getirilmesi amaçlanır.

Split Klima Sistemleri

Gelişim Hedefi

Teknoloji sürekli gelişen bir alandır. Teknik işlerin içerisinde yer alan klima işi de gelişmelerin yakından takip edilmesini ister. Alanında öncü bir kuruluş olmak adına gelişmelerin ilk gözlemleri ve uygulamaları yapılır. Takım ruhuna uygun, konusunda uzman kişilerden oluşan bir kadro ile klimanızın oluşacak sorunları kısa yoldan çözüme ulaştırılır. Bu konuda dikkat edilen noktalardan birisi COP değerleridir. Çünkü COP değeri düşük, yedek parça sorunu bulunan, menşei belli olmayan klimalar sistemin verimlilik azalır. Verimli ve geleceği olan klimaların tercihi sayesinde klimanın ömrü daha uzun ve kullanımı daha tasarrufludur. En ufak sistemde bile artan elektrik maliyetleri cihazın bozulmasına sebebiyet vermeyecek şekilde olmasına dikkat edilmelidir.

Doğru Tespit Doğru Proje

Mecem Mekanik tercihlerinde önemli olan unsurlardan bir tanesi tespitin net şekilde yapılması ve oluşan sorunun doğru sonuç vermesi projenin çözülmesini de doğru adımlarla olmasına zemin hazırlar. Müşterilerin en iyi hizmeti alacak çalışma yönteminin olması artan bir başarının varlığını kanıtlar. Tesisat teknolojileri konusundaki teknik ve bilimsel konulara ağırlık veren ekip aşamaları adım adım ve doğru tespitlerle sonuçlandırır. Enerji ekonomisi konusunda olan hassasiyet ortaya çıkan ürünlerin satış ve pazarlanmasında işletme maliyetlerinin düşürülmesinin sağlanmasını gerçekleştirir.