mecem-mekanik-logo Mecem Mekanik Taahhüt Mühendislik

Kombi Isıtma Sistemleri

Kombi Isıtma Sistemleri

Bireysel ısı alanlarında kullanılmakta olan kombi ısıtma sistemleri, doğalgaz ve LNG yakıt sistemleri üzerinden çalışabilmektedir. Bakım ve onarım aşamasında uzun süreli ideal bir performans sergilediği için aynı zamanda çevre dostu olduğu için tercih edilmektedir. Kombi ısıtma alanında ekonomik çözümler sunmakta, sıcak su ve ısı kaynağı olarak konfor alanı sunmaktadır.

Kombi Isıtma Sistemleri Proje Alanları

Bireysel ısınma alanında, genellikle radyatörlere veya yerden ısıtmaya bağlı olarak çalışmakta olan kombi ısıtma sistemleri, doğru çaplandırılmış tesisat borularına ihtiyaç duymaktadır. Bu alanda tesisat ve proje alanında profesyonel çalışmakta olan ekip, radyatör modelinden, tesisat sistemine kadar geniş çaplı bir projelendirme yaparak mekanın genişliğine göre ısı konfor alanının da sağlanmasında etkili olacaktır.

Kombi kurulumu, havayla temasın olmaması gereken aynı zamanda temiz kalabilecek şekilde kurulması gereken bir teknolojiye sahiptir. Kombinin ömrünü uzatacak profesyonel yaklaşımlarla kurulumun yapılması, kombinin güncel ısı sistemleri yasalarına göre konumlandırılması sağlanarak alanın düşük enerjiyle ideal ısıya kavuşması sağlanmaktadır. Proje alanının keşif edilmesi, projenin oluşturulması ve ideal performansının sağlanmasına imkan verilmektedir.

Kombi Isı Sistemleri Kurulumu

Hassas bir şekilde uygulanması gereken kurulum aşamasında, tesisat bağlantılarıyla birlikte teknik sorunların çıkmaması için büyük bir proje ekibi çalışmaktadır. Daha sonra revizyonlarla can sıkıcı bir sürecin yaşanmaması için kaliteli marka kullanımı, tesisat boruları ve kombi konumunun ayarlanması oldukça önemlidir. Kısa ve az miktarda dönül olan alanların seçilmesi, radyatör alanın kurulum aşamasında belirlenmesi faydalı ve düşük enerjili bir kombi sistemi kullanılmasını sağlamaktadır.

Kombi doğalgaz sistemleriyle bir arada çalışmakta olan ve doğalgaz ile çalıştığı için ortam havası ile temas etmesi tehlikeli olan bir sistemdir. Bunun için kurulum aşamasında hangi alanda olduğu ve nasıl kurulduğu profesyonel biri tarafından kontrol edilerek ilerlemelidir.
Kombi Isıtma Sistemleri

Yoğuşmalı Kombi Isıtma Sistemleri Projelendirme

Büyük ve geniş alanlar için kullanılmakta olan yoğuşmalı kombi modelleri, enerji verimliliği yüksek modeller arasında yer almaktadır. Merkezi ısıtma sistemlerinden bağımsız olan bu ısıtma sistemi, doğalgaz tesisat projesiyle birlikte mühendislerle çalışılması gereken alandır. Bu alanda mühendislerin, teknik ekibin ve tecrübenin yoğunlaştığı ısı kaynağının, sorunsuz bir şekilde çalışması sağlanacaktır.

Kombi Ve Radyatör Monte Teknolojisi

Gelişmiş teknolojiler kullanılarak, tesisat sisteminin kısa tutulmasıyla birlikte enerji tasarrufunun da sağlanması önemlidir. Bunun için gelişmiş teknolojiye uyumlu tesisat sistemlerinin kurulması, radyatör ve kombiyle yaratıcı ve mühendislik fikirlerle bağlanması hem sürecin kısalmasını hem de alanın ısı değerinin yükselmesini sağlayacak şekilde düzenlenmektedir.

Bireysel Isı Sistemleri Kombi Teknolojisi

Ayarlanabilir, ısı değerine göre üstün performans sergileyerek ortamın ısının dengelenmesini sağlayabilir. Yoğuşmalı kombi ısıtma sistemler olarak, mekanın özelliklerine ve dönemin en son teknolojisine uygun şekilde kurulumu yapılacak olan kombiler, keşif ekibiyle birlikte kombinin sağlıklı çalışması sağlanacak biçimde konumlandırılacaktır. Mecem Mekanik proje aşamasında ustalaşmayı hedeflemekte, iş aşamasında yeni kazanımlar sunmaktadır.