mecem-mekanik-logo Mecem Mekanik Taahhüt Mühendislik

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

Apartman, fabrika ve işyeri gibi büyük kuruluşlarda kullanılmakta olan FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri, insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde gazlı bir söndürme prensibine sahiptir. Bu alanda kullanılmakta olan son teknoloji ürünlerden biri olarak 8 saniye içerisinde sistemi harekete geçirme özelliğine sahiptir.

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Çalışma Prensibi

FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri; idraklayıcı sensörlerle anında yangının tespit edilmesini ve 8 saniye içerisinde mekanizmanın çalışmasını sağlamakta olan bir sistem özelliğine sahiptir. Manifold kolektörleri basınçlı tüplerin harekete geçmesini sağlayarak, nozüller sayesinde kısa zamanda gazın boşalmasına imkan verecektir. Şeffaf renkte olan gaz, kısa zamanda ortamın emniyet altına alınmasını sağlayacaktır. Sistemin çalışmasında olan etkenler;

  • Otomatik bir sistem özelliğine sahiptir.
  • Karbon, hidrojen ve florin içerikli gazlardan oluşmaktadır.
  • Pirinç, çelik, pik, bakır, kauçuk ve plastik maddelerine zarar vermemektedir.
  • Geniş mekanlarda kullanılabilir.
  • Basınç anahtarları ve hissedici elemanları vardır.
  • Alıcı kısa zamanda sistemin harekete geçmesini sağlayacaktır.
  • Sistem profesyonel bir kurulumla ideal performans sağlar.

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri Özellikleri

Yangın sırasında kısa zamanda devreye girmesiyle bilinmekte olan gazlı sistemler, özellikle fabrika, iş yeri ve büyük teknolojik alanlarda kullanılabilmektedir. Sistemin sensör özelliği sayesinde kısa zamanda yangını fark etmesi ve sistemi devreye sokarak müdahaleye başlaması profesyonel bir mekanik kuruluma bağlıdır. Mecem Mekanik bu alanda mühendisler ve teknikerlerle çalışarak, FM 200 gazlı yangın söndürme sistemleri kurulum özelliklerini prosedüre uygun şekilde gerçekleştirir. Araştırma keşif ekibiyle sağlanarak, sistemin özelliklerinin en iyi şekilde düzenlenmesi ve tesisat alanının kurulması sağlanmaktadır. Şeffaf bir gaz olduğu için etrafta iz bırakmadan söndürme işlevini yerine getirir.

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistem Kurulumu

Büyük bir ekipmana sahip olan gazlı sistemler, özellikle montaj destek ekibinin profesyonel yardımıyla beklenen performansın sağlanmasında etkili olacaktır. Sensörlerin görüş alanının ayarlanması, vana grubunun oluşturulması, esas tetikleme mekanizmasının düzenlenmesi mühendisler tarafından yerine getirilmektedir. Tesisat sisteminin kurulmasıyla birlikte, söndürme test panellerinin oluşturulması, fölarlü siren, manuel boşaltma butonu ve nozullar aynı zamanda kolektörleri için de düzenlemelerin profesyonel bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Bu alanda proje odaklı yaklaşımlarla baştan sona sürecin takip edilmesi ve yangın söndürme prosedürüne uygun şekilde düzenlemelerin yapılması da profesyonel bir alana hitap etmektedir. Uzmanlar, mühendisler ve teknik ekiple birlikte kurulum yerine getirilecektir.

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri

FM 200 Gazlı Yangın Söndürme Sistem Şartları

Renksiz ve kokusuz olan gazla insan sağlığına zarar vermeden söndürme işlevini yerine getirmekte olan sistem, güç dağıtım merkezlerine kullanılabilmektedir. Hızlı alev alınabilecek alanlarda kullanılmakta olan bir sistem olmasının yanı sıra kurulumun da yangın olasılığının yüksek olduğu alanlarda düzenlenmesi sistemin performansının yüksek olmasını sağlayacaktır.

FM 200 Gazlı Söndürme Sistem Ürünleri

Acil durum butonu, sensörler ve söndürme mekanizmalarıyla çalışmakta olan sistem, özellikle teknolojik alanlarda söndürme işlemi için kullanılmaktadır. Zarar vermeyen yapısı sayesinde kısa zamanda sistemin çalışmasını sağlayacak ana mekanizma, oksijen oranının da düşmesini sağlayacak etkiye sahiptir. Profesyonel kurulum ve mühendislik desteğiyle görevini yerine getirecektir.

FM 200 Tesisat Sistem Projesi

FM 200 tesisat sisteminde, halon gazına benzer yapısı sayesinde kullanılan boru hattı kimyasala maruz kalmamalıdır. Kaliteli ürün kullanımı ve fiziksel destekle gazın alana yayılması gerekmektedir. Bunun için profesyonel bir ekibe sahip olan Mecem Mekanik kurulum aşamasında, tesisat için mekanın keşif edilmesi ve söndürme araçlarının konumlandırılacağı alanın iyi belirlenmesini gerçekleştirir. FM 200 tesisatı ile alakalı tüm detaylar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.