mecem-mekanik-logo Mecem Mekanik Taahhüt Mühendislik

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Sistemleri

 

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Sistemleri

Yüksek performanslı ısıtma sistemleri arasında yer alan duvar tipi yoğuşmalı kazan sistemleri, bireysel olarak aynı zamanda kaskad sistemlerine entegre edilerek faaliyet göstermektedir. Kaskad kazanların tercih edilme sebebi, yer tipi yoğuşmalı kazanlara göre yedekleme sayılarının daha fazla olması ve sistemde bir arıza olduğunda diğer kazanların çalışmaya devam etmesidir. Ara modül ile haberleşme özelliği olan kontrol panelleri, büyük ve geniş yapılarda sistemin kullanılmasını sağlamaktadır.

Duvar Tipi Yoğuşma Teknolojisi

Yüksek verim özelliği sağlamakta olan duvar tipi yoğuşmalı kazan sistemleri, ısı sitemleri arasında ısı miktarını artırma ve azaltma özelliğine sahiptir. Isınma ve sıcak su elde etme özelliği yüksek olan bir ısıtma sistemi olarak, yenilenebilir enerjiye sahiptir. Yoğuşma teknolojisi sayesinde kazanlar % 110 verime ulaşma özelliğine sahiptir. Her türlü ısınma ihtiyacının karşılandığı sistem özelliği sayesinde, kolay bakım ve ısı transferinin de homojen bir şekilde dağılabilmesini sağlayacak özellikleri bulunmaktadır. Yüksek ısı transferi için ideal sistemlerdir.

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Sistemleri Kurulum

Kurulum aşamasında büyük bir ekiple çalışılarak, ısı sistemleri üzerine keşif ekibi oluşturulmaktadır. Keşif ekibinin amacı ısının olabildiğince tasarruflu ve homojen dağılmasını sağlayacak alt yapının oluşmasını sağlamak aynı zamanda projenin oluşması için detayları göz önünde bulundurmaktır. Kurulum aşamasında binanın yaşı, mekanın özellikleri ve tesisat sistemlerinin analizleri yapılmaktadır. Duvar tipi kazanlar hem yer açısından tasarruf sağlar, hem de estetik bir görünümle birlikte yer kaplamamaktadır. Yüksek kimyasal direncine sahip olan sistemler olarak, ısı transfer yüzeyinin artırılması için 15 mm derinliğinde kanatçıklarla sarılmakta, sistemin tasarımı modern bir dokuda sunulmaktadır. Isı hızlı sıcaklık artışı ve transferiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek Performanslı Isı Sistemleri

Kaskad sistemlerle entegre edilebilen, büyük ve çok katlı yapıların ısı kapasitesine göre hareket edebilmektedir. İç yapısı suyun akış türbülansının düzenli bir şekilde sağlanmasına imkan verirken, kontrol panelleri düzenli olarak enerji verimliliğini artıracaktır. Enerji verimliliği artırılırken tasarruf olarak da kapasitesini enerji kaynağına göre ayarlayabilen bir sistem olarak esnek merkezi ısıtma sistemleri arasında ideal bir çözümdür.

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Sistemleri

Sıcak su ve ısıtmanın bir arada kullanıldığı sistemler olarak, küçük ve büyük metrekareye sahip alanlarda ideal performansın sağlanmasını, ısı kaynağının çok yer kaplamadan yüksek performansla çalışmasını sağlayacaktır. Yüksek ve büyük yapılar da kaskad sistemlerle entegre edilerek, ideal enerji tasarrufuna da imkan verecektir.

Yoğuşmalı Kazan Özelliği

Kazan ve kombinin ortak bir noktada buluştuğu duvar tipi kazanlar, sıcak suyun ve ısının sağlanması için kombi sınıfında olan ancak daha yüksek performans sağlayan yenilikçi bir teknolojiye sahiptir. Bu alanda iyi bir hizmet için gerekli olan bütün detayları keşif ekibi, mühendisler ve teknik ekiple birlikte sağlamakta olan Mecem Mekanik, mekanik sistemlerin güvenli bir şekilde entegre edilmesinde de profesyonel bir hizmet sağlayacaktır.

Duvar Tipi Yoğuşmalı Kazan Sistemleri; Hızlı Kazan Montajı

Kaskad kazan sistemlerinde kullanılmakta olan duvar tipi yoğuşmalı kazan sistemleri, yenilikçi teknolojiyle birlikte hızlı bir montaj işlemiyle tamamlanmaktadır. Tesisat yapısı, kazan tipi ve monte edileceği alan uzun yıllar sağlanmış olan tecrübe ve deneyimle birlikte sunulacaktır.

Kompakt Boyutlarda Tasarruflu Enerji

Duvar tipi sistemlerde, kompakt olarak kullanılmakta olan sistemler olarak yeni yapıların inşaat aşamasında ya da sonradan entegre sistemlerle uygulanarak daha az yer kaplayacak daha üstün performans sağlanmaktadır. Tüm zamanların en iyi teknolojisini ısıtma sistemleriyle bir araya getirmiş olan duvar tipi kazanlar otomatik kontrol panelleriyle kusursuz çalışmaktadır.