mecem-mekanik-logo Mecem Mekanik Taahhüt Mühendislik

Daikin VRV / VRF Klima Sistemleri

Daikin VRV / VRF Klima Sistemleri

Sektöründe öncü olan markanın Daikin VRV / VRF klima sistemleri içerisindeki geniş yelpazesi kullanım alanlarını genişletir. VRV serisi yenilikçi teknolojilere cevap veren bir sisteme sahiptir. Akıllı tasarımıyla göze çarpan özellikleri içerisinde barındırır. Ticari kullanıma yönelik iklimlendirme kontrolünde üst sırada tercih edildiği görülür. Hava soğutmalı ve su soğutmalı dış üniteleri farklı şekillerde tasarımı meydana gelmiştir. Toprak kaynaklı, standart, ısı geri kazanımlı veya heat pump konfigürasyonlarında uygun değerle performans sağlayacak tasarımlarla oluşumu tamamlanmıştır. Normal ısıtma ve soğutma proseslerini taze havayla havalandırma sayesinde gerçekleştirdiği gözlemlenir.

Daikin VRV / VRF Klima Sistemleri Dış Ünite Serisi

Su ve Hava Soğutmalı özelliği sayesinde toplamda 10 serisi bulunarak geniş çeşit yelpazesini sunar. Bu serilerin çeşitleri ise şunlardır;

  • Isı geri kazanımlı VRV IV+
  • Sürekli ısıtmalı VRV IV+ ısı pompası
  • Sürekli ısıtma işlevi olmayan VRV IV+ ısı pompası
  • VRV IV S serisi (kompakt)
  • VRV IV i serisi
  • VRV IV C+serisi (Soğuk iklimlere optimize VRV IV+ ısı pompası )
  • Isı geri kazanımlı Replacement VRV III
  • Replacement VRV IV+ ısı pompası
  • VRV IV W+serisi (Su soğutmalı )

Her bir sistemin kendi içerisinde ayrı özellik göstermesi ihtiyaca göre kullanımlarının da seçeneklerinin oluşmasını sağlatır.

Daikin VRV / VRF Klima Sistemleri İç Ünite Serisi

İç üniteler (26) model olup toplam da 116 varyasyonlu VRV Klima ile iklimlendirmeler rahatlıkla gerçekleştirilir. Daikin VRV / VRF klima sistemleri geniş yelpazesi kullanılan alanların da çeşitli şekillerde oluşmasını sağlamıştır. Ofis, otel ve mağazalar gibi birçok diğer ticari alanda yazın tazeliği ile kışın sıcaklığı sağlayan iklimlendirmeler bu sistemlerin sayesinde kolayca elde edilir. Kapalı mekanlarda yaşamların daha rahat şekilde oluşmasına zemin hazırlar.

Daikin Klima Sistemleri Özellikleri

Kapalı alanda oluşturulun ısınma ve soğutma çalışmaları dengede tutulduğu zaman içerisinde işten daha fazla verim elde edilmesi sağlanır. Birbirinden bağımsız, birden fazla bölgenin iklimlendirme ihtiyacı olduğu takdirde kullanım sağlanması çeşitli yerlerde varlığını gösterir. Daikin VRV / VRF klima sistemleri ısı geri kazanım özelliği klima teknolojileri arasında en ileri teknolojilerden birisidir.

Daikin VRV / VRF Klima Sistemleri

Daikin VRV/ VRF Klima Sistemleri Kullanımı

Otel, hastane, ofis, restoran, mağaza, tiyatro, sinema, vb. yapılarda bu sistemin varlığı görülebilir.  Mecem Mekanik ile kurulacak diğer kullanım alanları ise cam giydirme yüksek cepheli binalar, mimari unsurların ön planda olduğu ya da dış cephesinde deformasyon istenmeyen tarihi yapılar olarak karşınıza çıkar. Dış mekanda görüntünün bozulmaması bu sistemlerle elde edildiği görülür. Mevcut ısıtma/soğutma tesisatının yetersiz kaldığı yerlerde ekstra olarak dengelemenin oluşması için kullanılır.

Yüksek Verimlilik Elde Eden Sistem

Yüksek enerji verimliliğine sahip sistemin çalıştırılması daha kolaydır. Güvenilir olması sayesinde çalışım kolaylığı elde edilir. İç üniteler yardımıyla verimli soğutma ve ısıtma sağlama meydana gelir. Taze havanın oluşması, havalandırma ve ideal şekilde eşit sıcak hava perdesi ısıtması bu sistem sayesinde meydana gelir. Bu özelliklerin merkezi bir yönetim veya bağımsız sistemler kullanılarak kontrol edilmesi sağlatılır.

Teknik Anlamda Üstünlük

Mecem Mekanik teknik ve bilimsel gelişmeleri yakın olarak takip etmesi alanında giderek uzmanlaşmasına vesile olmuştur. Takım ruhuna uygun çalışmalar göstermesi sonucu hızlı hareketler meydana getirir. Mükemmel bir dayanışma ve özveri içerisinde başarının elde edilmesi sağlanır. Klima sisteminde mühendislik danışma sistemleri ise sürekli iyileşme ve gelişimi hedefleriyle ilerler.

Daikin VRV / VRF klima sistemleri ile alakalı bilmek istediğiniz tüm detaylar için bizimle irtibata geçebilirsiniz.